آیا میدانستید قالب یونولیت بسته بندی چیست ؟

به علت بسته بندی محصولات تولیدی افراد ، ساخت قالب پلاستوفوم یا همان قالب یونولیت به وجود آمد.

همچنین بعلت بسته بندی شدن هر کالای تولید شده، برای محافظت از آن محصول در هنگام حمل و نقل و همچنین انبار داری و تحویل محصول تولید شده به مشتری ، به گونه ای سالم و بدون نقص با توجه به ویژگی های بسته بندی یونولیت یا پلاستوفوم ها بحث عایق کردن در مقابل سرما و گرما و همچنین ضربه پذیر بودن و نسبت به سایر موارد توصیه می شود.

 

دلایل مهم در بسته بندی کالا و محصول با یونولیت یا پلاستوفوم ها :

 یونولیت بسته بندی

یکی از مواردی که در طراحی بسته بندی باید به آن اشاره کرد این است که از افراد متخصص و هنرمند باید کمک گرفت تا با توجه به نوع محصول ، نوع بسته بندی آن که از بالا و پایین محصول یا از طرفین محصول باشد به بهترین شکل باز شدن آن محصول در آن محوطه آن را طراحی کنند .

 

اولین مسئله که در خرید یک محصول به دید مشتری می آید چیست ؟

بسته بندی محصولات یکی از مهم ترین نکاتی است که در همان دید اول در ذهن مشتری نقش می بندد ، متاسفانه در کشور ایران به این مورد ( بسته بندی محصولات ) اهمیت خاصی داده نمی شود .

تمام باور ها بر این است که تنها کافی ست محصول شما مناسب باشد ، خیر این طور نیست .

اولین موردی که باید به آن اشاره کرد نوع بسته بندی محصول شما به بهترین شکل می باشد و همچنین روشی آسان و صحیح برای خارج کردن محصول مورد نظر از بسته بندی آن محصول است.

یک سری از برند ها و شرکت هایی هستند که به بسته بندی محصولات اهمیت زیادی می دهند ، این شرکت ها و برند ها نسبت به سایر رقبای خود بسیار موفق ترند ، با مقایسه برند های یکسان نیز که تولید های یکسانی هم دارند آن برندی موفق تر است که به نحوه ی چیدمان و بسته بندی خود بیشتر اهمیت می دهد .

اگر به نحوه ی طراحی و نوع بسته بندی مواد غذایی و محصولات خوراکی بپردازید متوجه خواهید شد که این موضوع چقدر از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود .

 

نتیجه گیری

توصیه ما به شما این است که اولین گام خود را کمک گرفتن از یک مشاور ، طراح و یا متخصص هنر و طراحی در نظر بگیرید،  با این کار جذب مشتریان و فروش خود را دو چندان کنید .

 

قالب یونولیت چیست ؟

برای قالب سازی و بسته بندی یونولیت ها نیاز به مدل سازی اولیه می باشد .

که شرکت حامد به شما پیشنهاد می کند پس از طراحی بسته بندی های مدل اولیه یونولیت یا پلاستوفوم ها ارائه شود تا بتوان نقشه ذهنی را روی کاغذ آورده و مدل را بصورت واقعی پیاده سازی کرد .

در این گام بکار گرفتن افراد متخصص امر توانایی ارائه یک مدل اولیه با میزان هزینه ای مطلوب را دارا می باشد.

در این مرحله در حالی که مدل و فرض  اولیه به تایید تولید کنندگان برسد می توان از مدلسازی یونولیت و پلاستوفوم صرف نظر نمود .

ارائه نقشه و طراحی آن در سومین گام در کار می باشد ، نقشه، کاری که قابل اجرا است با درنظر داشتن تمامی ریزه کاری ها و جزئیات اجرایی ، اهمیت منحصر به فردی داشته و از اتلاف هزینه و صرف نظر کردن هزینه ها جلوگیری می نماید .

گام بعدی به معرفی مدل سازی برای قالب سازی های یونولیت یا پلاستوفوم ها اشاره می کنیم .

به شکلی که ما مدل چوبی از قالب مدنظر را ساخته تا با استفاده از آن با ریخته گری بعدی قالب منفی بسته بندی مورد نظر را مشخص کنیم .

 

قالب پلاستیک

در مدل سازی های چوبی تمامی اندازه ها ، زوایا ، ابعاد در کار به شکل مقیاس حقیقی یکی یکی انجام شده و در واقعیت یونولیت و پلاستوفوم به شکل چوبی ساخته خواهد شد .

پس از مدل سازی چوبی در قالب گیری و قالب سازی یونولیت و پلاستوفوم ها به مرحله ی بعدی که ریخته گری با آلومینیوم هاست ، میرسیم .

بهتر است بدانید که ریخته گری باید با توجه به آلیاژ های متناسب صورت بگیرد ، در حالی که آلیاژ آلومینیومی که به کار رفته شده به قیمت ارزان و با ناخالصی باشد ، که در اصلاح آن را در قالب ایجاد مک کرده و قالب زمان مصرف یا عمر کوتاهی خواهد داشت ، در قالب ریزی هایی که خیلی مهم هستند از آلومینیوم و آلیاژ مناسب می توان استفاده کرد .

بنابر این روش ریخته گری توسط شخص ریخته گری قابل اطمینان و مطمئن انجام میشود . در ساخت قالب یونولیت و یا پلاستوفوم بالاترین هزینه صرف آلومینیوم مصرفی را دارد و ساخت یک قالب با استفاده از هزینه های غیر معقول و ارزان که با استفاده از آلومینیوم ارزان و نامناسب باشد و یا اینکه ضخامت کمتر از  حد مناسب در یک قالب در نظر گرفته شود ، منجر به خرابی قالب و ترکیدن و هزینه های بعدی برای شخص تولید کننده به دنبال خواهد داشت .

 

قالب یونولیت

اتلاف هزینه فوق با صرف نظر کردن مجدد برای قالب سازی است ، زمان نیز در بسته بندی یونولیت و پلاستوفوم ها یکی از مهم ترین مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است ، زیرا که بیشتر تولید کنندگان کالاهای مختلف تمام تمرکز خود را به روی تولید یک محصول گذاشته و پس از تولید آن کالا و اغلب در زمان های اخیر تصمیم به بسته بندی یونولیت و پلاستوفوم می نماید .

پس از آماده شدن قالب از ریخته گری نکته ای که به برای ادامه ی کار باید به آن توجه داشت ، سخت کاری به روی آن قالب می باشد ، قالب یونولیت یا پلاستوفوم تا حدود ابعاد نقشه و طراحی های اولیه نیاز به سخت کاری و رساندن ابعاد و اندازه ها به میزان در نظر گرفته شده می باشد ، که با ماشین آلات تراشکاری و آلات فرز سخت کاری به روی قالب یونولیت و پلاستوفوم ها انجام میگیرد .

پس از سخت کاری ، قالب یونولیت یا پلاستوفوم نوبت به مرحله ظریف کاری و نرم کاری قالب یونولیت و پلاستوفوم می رسد که تا قالب یونولیت و یا پلاستوفوم به میزان اندازه های بسیار دقیق دهم و صدم میلی متر برسد ، با این تفاصیل که ظریف کاری و ریزه کاری و تجربیات قالب ساز یونولیت و پلاستوفوم و تجربه ی این شخص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

 

تولید قالب یونولیت چگونه است ؟

نصب قطعات مونتاژ ساخته شده به روی یکدیگر به صورت دقیق و با استفاده از ابزار مرغوب که امکان زنگ زدگی در آن ها وجود ندارد ، مرحله ی بعدی در این کار می باشد .

زیرا استفاده از قطعات مورد نیاز مونتاژ و نصب اگر نا مرغوب بوده و باعث زنگ زدگی و خرابی قالب در مرحله ی تولید محصول یونولیت و پلاستوفوم باشد ، منجر به تولید یک قطعه کثیف با رنگی زرد و دارای زنگ زدگی می باشد ، که کلیه محصولات یونولیت یا پلاستوفوم ، زنگ زدگی و رنگ زرد خود را نشان خواهند داد .

 

ساخت یونولیت

ساخت یونولیت

تنظیم بخار پخش و کنترل بخار رسی به کلیه بخش های کالا یا محصول شما برای جلوگیری از خامی آن قطعه و همچنین راه بخار و راه آب ها و مواد اولیه در مرحله ی بعدی ساخت قالب یونولیت و پلاستوفوم و همچنین در قالبسازی یونولیت و پلاستوفوم ها می باشد .

تست قالب و نمونه گیری از آن قالب و همچنین دریافت کالا یونولیت و پلاستوفوم در مرحله ی آخر بوده تا چگالی و فشردگی و دانسیته مورد نظر که ضربه پذیری و وزن و کنترل ضربه به روی کالای مورد نظر را مورد تایید قرار دهد می باشد ، در تست و کنترل قالب اغلب چند نمونه به تولید کننده و متقاضیان محترم داده می شود .